Режим дня дошкільника

Режим дня дошкільника, пропорція фізичних та інтелектуальних навантажень, відпочинку і сну - все це важливі питання, відповідальність за які лягати на плечі батьків.

режим дня першокласника

Поступаючи в перший клас, дитина починає вести нове, цікаве та насичене подіями життя. Дуже важливо що б при вступі до школи, дитина отримала дошкільну освіту, привчилася планувати свій час. Режим першокласника відрізняється від розпорядку дня дошкільника. Набувають чинності нові вимоги і зобов'язання, дитина починає відчувати себе дорослою самостійною людиною , у якої є план дій на кожен день тижня. Саме в цей період батькам потрібно проявити пильність щодо до своїх дітей, тому що складання режиму дня першокласника - важливе завдання не тільки у виховних ціля , але і з медичної точки зору.

Правильно організований режим дня розвиває в дитині такі якості як відповідальність, терпіння, самостійність, до того ж, допомагає зберегти працездатність протягом дня і попередити можливі проблеми, такі як втома і сонливість. Працездатність у першокласника різна протягом усього дня. Наприклад , лікарі рекомендують активну діяльність між 8 -ю і 11 - ю годинами і в період з 16 -ї до 18 - ї години. Протягом дня важливо чергувати розумове навантаження, фізичну активність і своєчасне харчування.

Спробуємо розібрати найбільш важливі етапи протягом усього дня першокласника.
З раннього ранку підготовка до школи в Києві приносить першокласнику безліч турбот. Його завдання прокинуться під час, і швидко підготується до походу в школу. Щоб усе встигнути, найкраще організовувати підйом за сорок хвилин до виходу з дому. Протягом перших двадцяти хвилин дитина повинна встигнути зробити зарядку, заправити ліжко, вмитися, почистити зуби сходити в туалет. Потім за планом повинен бути живильний десятихвилинний сніданок. За решту п'ять хвилин потрібно встигнути одягнутися і вийти з дому. Не слід підганяти дитину, на первинному етапі звикання найкраще здійснювати контроль на відстані і делікатно нагадувати у випадках, якщо він щось забув. Важливо щоб дитина звикала самостійності.

розпорядок дня дошкільника

Наступний етап - дорога до школи. На початкових етапах слід проводжати дитини до школи і зустрічати його після занять у школи з метою його безпеки. По дорозі в школу потрібно звертати увагу дитини на правила дорожнього руху, на поведінки пішоходів, пояснювати , як правильно переходити вулицю і в якому місці, навчити їздити в громадському транспорті. Пізніше, коли ви будете твердо впевнені, що ваша дитина вивчив дорогу до школи і не потрапить у небезпечну ситуацію, то зможете відпускати його одного. Потрібно домогтися, щоб дитина вчасно приходив на заняття, це допоможе йому у навчанні і заслужити авторитет серед однолітків.

Після занять і творчого розвитку у дітей зазвичай настає спад працездатності. Тому в цей час дитині вiдведено на відпочинок. Обід допоможе відволіктися і відновити сили. Після обіду так само необхідний короткий відпочинок, це може бути спокійний полуденний відпочинок або сон. Потім рекомендується зробити прогулянку протягом кілька годин, свіже повітря дуже корисне для здоров'я і покращує мозкову діяльність.

Після прогулянки можна відвести час на виконання легкої роботи по дому. Виконання нескладних домашніх обов'язків допоможе дитині відчути власну значущість і налаштується на більш спокійний лад після прогулянки.

Приступати до виконання домашнього завдання найкраще в період з 15.30 - і до 16 -ї години. Не варто навантажувати дитину додатковими заняттями, цілком достатньо того, що задають у школі .

Після вечері також корисно буде зробити спокійну прогулянку з іграми. Не варто віднімати у дитини багато часу на домашні обов'язки, нехай вечір він проведе, так як йому подобається. Увечері підготується до походу в школу: зібрати портфель, підготувати форму та ін Це привчить дитину до акуратності і зібраності.

Розпорядок дня першокласника

Підготовка перед школою до сну не повинна забирати багато часу. За півгодини дитина повинна встигнути провести всі гігієнічні процедури необхідні перед сном, підготувати постіль до сну, провітрити кімнату. Найкраще перед підготовкою до школи лягати спати в один і той же час, для того щоб біоритм організму звикли переходити в режим сну. Не варто перед сном сидіти за комп'ютером або дивитися страшні фільми, після цього буде складно налаштуватися на сон. О дев'ятій годині вечора вже потрібно лягти спати. Важливо привчити дитину до дисципліни сну і розпорядку дня школяра.

Безумовно, при складанні режиму необхідно прислухатися до рекомендацій фахівця, але так само важливо враховувати побажання дитини. Обговоріть і розплануйте з ним режим дня. Зверніть увагу на захоплення дитини та організацію вільного часу. Тоді дитина сама буде захоплений процесом самоконтролю і усвідомлює значимість дотримання режиму.

 

Що потрібніше для хлопчика - бокс або музична школа?

підготовка до школи програмаВсі свідомі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли освіченими і культурними людьми, які володіють знаннями в різних сферах, володіють багатьма уміннями. З цією метою відвідують профільні гуртки і заняття, такі як підготовка дитини до школи в Києві чи інших містах України. Але буває, що думки батьків розходяться: батько прагне прищепити дитині одні вміння, а мати інші, відмінні від того, що задумав батько. При цьому треба не забувати, що хлопчики і дівчатка розрізняються за потребами, і список необхідного багажу знань і умінь теж різний. Наприклад , розглянемо випадок, коли мати хоче віддати хлопчика на навчання до музичної школи, а батько наполягає на відвідуванні тренувань з боксу або боротьбі.

Насамперед в будь-якому занятті , звичайно, слід враховувати думку самої дитини, чи є у малюка інтерес до того чи іншого заняття. Спробуйте зводити дитину на ті й інші заняття . І якщо інтерес до одного з них відсутній або того гірше , заняття викликають негативні емоції , не слід примушувати дитину до таких занять: уявіть собі, що вас змушують в'язати на спицях, в той час як ви б із задоволенням стрибали з парашутом. Дитина, хоч і маленька, але особистість, зі своїми бажаннями, потребами, емоціями. Йому може бути до нудоти неприємно вчити ноти, а танцювати або займатися єдиноборствами він би погодився з великою охотою.

підготовка дитини до школиУ педагогічній діяльності вчителя часто спостерігають таку картину: батьки хочуть, щоб дитина займалася конкретно якимось заняттям, бо треба йти наприклад, по стопах мами чи тата, при цьому не враховуючи побажань дитини. На думку таких батьків, «він ще не в змозі вирішувати сам», а малюка верне від занять. Він неохоче йде на них, а коли приходить, починається пекло вже для вчителя - непросто навчати, якщо предмет для малюка нудний і нецікавий.

Як показує практика, дорослi діти, чиї батьки наполягали на певних заняттях, згодом закидали таке «хобі» що називається, в дальній кут і більше до нього не поверталися. То чи є сенс в таких заняттях? І тут ми не говоримо про те, що дитину потрібно зайняти чимось, щоб по вулицях не бовтався. Йдеться про вибір занять у вільний час. Наступна стаття буде на тему "Підготовка дітей до школи".

Безсумнівно, для хлопчиків заняття боксом будуть більш пріоритетні. Адже нормальний чоловік повинен вміти захистити себе і своїх близьких. Якщо його відправити в музичну школу, це, звичайно, теж корисно для загального розвитку, але не на шкоду занять спортом. У школі дітям досить багато часу доводиться проводити за партами, концентруючи увагу на розуміння і вивчення навчальних матеріалів. Але при цьому організм вимагає динамічного навантаження - руху. Щоб врівноважити режими статичного (сидіння за партою ) і динамічного стану, в ідеалі корисно забезпечити дитині спортивні тренування хоча б два рази на тиждень.

Якщо ж дитина, в нашому випадку хлопчик, не перевантажений програмою підготовки до школи (Київ), і у нього залишається достатньо вільного часу, то крім того ж боксу, можна зайнятися і музичним розвитком дошкільника. Знову ж, за наявності бажання у хлопчика брати такі уроки! У порівнянні «користі» від занять з музики або боксу врахуємо, що відомими музикантами стають далеко не всі, та й блиснути віртуозною грою, скажімо, на фортепіано, в реальному житті доведеться набагато рідше, ніж постояти за себе. І це лише питання розстановки життєвих пріоритетів. Обов'язково врахуйте всі "за" і " проти" і прийміть зважене батьківське рішення .